با نرم افزار CRM تا 50% افزایش فروش داشته باشید!

نرم افزارهای CRM فقط یک نرم افزار کامپیوتری نیستند بلکه یک استراتژی و تاکتیک مؤثر و قدرتمند در افزایش رضایت مشتری، مدیریت صحیح روابط با مشتریان، بهبود تجربه کاربران و افزایش نرخ فروش می باشند. در این مطلب با ارائه دلایلی به لزوم استفاده از این نرم افزار پرداخته و در ادامه روش های افزایش نرخ فروش را بیان خواهیم کرد.
Telegram
WhatsApp
Email
Print

آنچه در این مقاله میخوانید

چرا نرم افزار CRM برای افزایش فروش الزامیست؟

در مطالب قبلی به طور کامل با CRM، استراتژی های مربوط به آن، بازاریابی آن، بهترین شرکت های ارائه دهنده این نرم افزار، نکات انتخاب و مثال های موفق استقرار و استفاده از آن توسط کسب و کارهای بزرگ دنیا را مورد بررسی قرار داده ایم و در این مطلب قصد داریم قبل از اینکه به تأثیر CRM بر روی افزایش فروش بپردازیم، با ذکر چند مورد از آمار و ارقام های مهم به الزام استفاده از این نرم افزار اشاره داشته باشیم:

 • بهبود خدمات دهی به مشتری تا 74% افزایش پیدا می کند
 • رضایت مشتریان تا 66% بهبود پیدا می کند
 • نگهداری مشتریان تا 56% بهبود پیدا می کند
 • میزان فروش تا 54% افزایش پیدا خواهد کرد
 • امکان به اشتراک گذاری و توزیع داده ها تا 48% وجود خواهد داشت
 • هوش صاحبان کسب و کار را نسبت به بازار تا 29% بهبود می بخشد
 • هزینه های کسب و کار را تا 24% کاهش می دهد
 • 53% از کسب و کارهای برتر و بسیار موفق دنیا روی نرم افزار CRM سرمایه گذاری کرده اند
 • با کمک این نرم افزار معمولا نرخ بازگشت سرمایه 8 برابر خواهد بود.

و غیره.

اکنون که با الزام استفاده از این نرم افزارها در کسب و کارتان آشنا شدید به اثرات CRM روی افزایش فروش می پردازیم.

مدیریت ارتباط با مشتریان, بازاریابی, وفاداری مشتری, رضایت مشتری, CRM, استراتژی, افزایش فروش

استفاده از CRM رمز موفقیت کسب و کارها در افزایش میزان فروش است

CRM چطور باعث افزایش نرخ فروش در کسب و کارها می شود؟

امروزه مدیریت روابط با مشتری فوایدی خیلی بیشتر از در حد یک نرم افزار دارد که کسب و کارها روی سیستم خود نصب می کنند، بلکه باید به آن یک استراتژی و تاکتیکی گفت که شرکت ها برای مدیریت کارآمد کلیه فعالیت ها و پروسه های مربوط به کسب و کار استفاده می کنند که یکی از ده ها فایده آن؛ افزایش میزان فروش است. در این قسمت توضیح می دهیم که چطور با انتخاب بهترین نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان از بهترین شرکت داخلی که قبلا آن را آموزش داده ایم، میزان فروش محصولات و خدمات شما افزایش پیدا خواهد کرد:

1نظارت دقیق روی چرخه فروش

بررسی دقیق چرخه فروش در ساخت روابط قوی با مشتریان و افزایش میزان فروش بسیار مهم است و هیچ گزینه ای به اندازه نرم افزارهای مدیریت روابط با مشتریان مفید نیست.

2- به اشتراک گذاری سریع اطلاعات بین کل تیم فروش

وقتی اطلاعات واحد و یکپارچه ای بین کل اعضای تیم فروش وجود نداشته باشد، فعالیت های غیر ضروری و هزینه بردار زیادی انجام خواهند شد که زمان و هزینه شما را هدر می دهد اما به کمک CRM این مشکل رفع می شود. مثلا از تماس بیش از حد با یک مشتری که موجب نارضایتی او می شود جلوگیری خواهد کرد و در کل با بهبود رضایت مشتری، فروش را افزایش می دهد.

3- اتوماتیک کردن فرآیند و استراتژی های بازاریابی

به کمک این نرم افزار می توانید کلیه فعالیت های بازاریابی خود را با آن لینک کنید مثلا با وارد کردن ایمیل مشتریان، بازاریابی ایمیلی فعال و اتوماتیک خواهید داشت که در وقت و هزینه های شما صرفه جویی می شود و هر چقدر بازاریابی موفقی به کمک استراتژی های مختلف داشته باشید، فروش نیز افزایش پیدا می کند.

4- شناخت بیشتر از مشتریان

به کمک CRM می توانید اطلاعات کاملی از رفتار مشتریان مخصوصا در طی فرآیند قیف فروش و شبکه های اجتماعی به دست بیاورید که با تجزیه و تحلیل آنها می توانید شناخت کاملی کسب کنید. به هر میزان شناخت بهتری داشته باشید، خدمات دهی هدفمند و بیشتری خواهید داشت و در نتیجه میزان فروش و کسب درآمدتان زیاد خواهد شد.

5- افزایش تعداد مشتریان

وقتی به کمک نرم افزار CRM بتوانید میزان رضایت کاربران را افزایش دهید، وفاداری آنها به برند شما بیشتر شده و تبدیل به بهترین تبلیغ کنندگان شما خواهند شد. لذا بدین شیوه با افزایش تعداد مشتریان، هم نیاز به صرف هزینه های گزاف برای بازاریابی و تبلیغات ندارید و هم اینکه میزان فروش خود را تا چندین برابر افزایش خواهید داد. افزایش فروش نیز به نوبه خود به بهبود شهرت و اعتبار برند کمک خواهد کرد.

جمع بندی مطالب

نرم افزار CRM تنها یک برنامه کامپیوتری نیست بلکه به طور دقیق باید به آن یک استراتژی و تاکتیک مؤثر و قدرتمند برای بازاریابی و افزایش نرخ فروش و رشد کسب و کار گفت. در این مطلب ضمن ارائه دلایلی برای استفاده از این نرم افزار، به نحوه تأثیر آن بر روی میزان فروش کسب و کارتان اشاره خواهیم کرد.

مدیریت ارتباط با مشتریان, بازاریابی, وفاداری مشتری, رضایت مشتری, CRM, استراتژی, افزایش فروش

CRM نقش مؤثری در افزایش میزان فروش ایفا می کند

منابع

 1. https://www.salesforceben.com/how-crm-can-boost-sales-long-term/
 2. https://www.selecthub.com/customer-relationship-management/crm-helps-improve-sales/?__cf_chl_captcha_tk__=0b66d645488ac31731219793ee8692ad40e675ec-1602839142-0-AQRLUR0kSZw7PdBI1KlBdKwp6Nt7oRnLChAPZbGYmS7HipKmgcpoOd7fwm_i8e67r2d1lWldAou-VXO5cb79Zz847OBDxq7cjtUAer5lqKY0mLG6K13Zy21LNMLU7nCQb2NC2ihTvUS3KfGJrN2aKh9ionanzgf98Pi6qmDKhowqrXod_SbzZqbfDCHHVRK08U4NPRQZwJnaxiujwxstfgygSp4qX5L0j7E8tDQu1LiaMrJQ_UOSbHFXyPKkwmWfY5aU1DhxNaM-KcCbevcb9qUOIxsKALhD2vtKbFrJfVVoDFBB1yDiNtJl1wUsZ0okJZflT2QYHtLPV_WjKNPo8Q6iUhLAKTjLQxb1t2wS4kVOlpqnlUjwGc0amMVgtlMUOKpWIw3P4da7qtrb0UFFYG8_4sdv4kDuJOxlnd3M8DsA1Pl2n7rGwQQ3moUf6vmDeNkwzJeLoLRTmBxnOjDth8YxBRFtF05L9_H_jG10F7szfZo7aQLI243HTZMQlMlBQVI4Kjt5mVsLKQvshsUwxErSoJSj6zKRQ7ExGh4l8MJxOAripa-8bfXELm087OYctutcna2leUqmwYDYRbo2fbANu2YuQvVlhBBBmpAlWXl81EM8CvrtUySJVZjugFIJxg
 3. https://www.tenfold.com/what-is/crm-software-increases-productivity-profits-retail-sales
 4. https://www.superoffice.com/blog/why-sales-people-need-crm/
 5. https://www.techadv.com/blog/explosive-impact-crm-2018-beyond#:~:text=The%20Impact%20of%20CRM,by%2041%25%20per%20sales%20person.&text=%E2%80%9CThree%20out%20of%20four%20consumers,these%20experiences%20through%20tangible%20data.
 6. https://surveypal.com/2018/the-impact-of-customer-relationship-management-on-your-business/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *