تکنیک های بازاریابی در CRM

CRM یا مدیریت رضایت مشتریان به محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده به نحوی که استفاده از آن را حداقل برای 5 سال آینده صعودی پیش بینی کرده اند به همین دلیل از قابلیت های چنین دانشی استفاده شده تا به کمک نرم افزار آن بتوانند سایر تکنیک های بازاریابی را در CRM ادغام کنند و نتیجه بسیار بهتری برای افزایش رضایت و وفاداری مشتریان و در نتیجه فروش کسب کنند.
Telegram
WhatsApp
Email
Print

آنچه در این مقاله میخوانید

تکنیک های بازاریابی CRM چه کمکی می کنند؟

مزایای تکنیک های بازاریابی CRM به حدی است که تخمین زده شده تا سال 2025 استفاده از این نرم افزار و تکنیک های بازاریابی مرتبط با آن روند صعودی داشته باشد. برای افراد بازاریاب و صاحبان کسب و کار نتیجه نهایی افزایش فروش و اعتبار برند است. به نحوی که شاید به کمک سایر استراتژی ها نیز بتوان به چنین نتیجه ای دست پیدا کرد. اما نرم افزارها و یا به عبارتی دانش CRM این روند را بسیار تسهیل می کند.

به کمک مدیریت رضایت مشتریان یا همان CRM می توانید به شیوه های مختلف مشتریان را نگه داشته و ارتباط خود را با آنها حفظ کنید. و با افزایش اعتبار و میزان فروش، مشتریان جدید بیشتری هم کسب نمایید. به طور کلی تکنیک های گفته شده مزایای زیر را دارند:

  • بازخورد از مشتریان بگیرید تا با نقاط ضعف و قوت خود آشنا شوید.
  • بهترین تکنیک برای حفظ روابط با مشتریان، رضایتمندی آنها و بهبود فرآیند فروش
  • پیشنهاد و تخفیف های خود را می توانید به کمک اطلاعات دموگرافیک تغییر دهید و برای هر دسته از مشتریان یکسری پیشنهادات منحصربفرد داشته باشید
  • امکان چک کردن راحت سفر مشتری وجود دارد تا در هر مرحله اقدامات لازم را انجام دهید.
مدیریت ارتباط با مشتریان, بازاریابی, وفاداری مشتری, رضایت مشتریان, سفر مشتری, فرآیند فروش, افزایش فروش, تکنیک بازاریابی, نرم افزار crm

ادغام تکنیک های بازاریابی در نسخه ابری CRM

انواع تکنیک های بازاریابی در CRM

با توجه به توضیحات داده شده متوجه شدید که لزوم استفاده از تکنیک های بازاریابی در مدیریت رضایت مشتریان امری حیاتی است. و بدون آن امکان بقای کسب و کارها وجود نخواهد داشت. اکنون قصد داریم به معرفی مختصر و مفید تمامی این تکنیک ها بپردازیم:

1- کمپین های بازاریابی ایمیلی خودکار ادغام شده با مدیریت رضایت مشتریان

با توجه به اینکه نرم افزارهای مدیریت رضایت مشتریان امکان ارسال ایمیل به مشتریان را دارد. می توانید این تکنیک را با بازاریابی ایمیلی خود ادغام کنید. که به کمک آن حتی می توانید بفهمید که مخاطبین ایمیل شما را باز کرده اند یا خیر و روی کدام لینک ها کلیک کرده اند. و با توجه به این اطلاعات برای هر دسته از مشتریان ایمیلی حاوی اطلاعات مورد نظر آنها را قرار دهید. و محصولات مورد علاقه آنها را تبلیغ کنید.

2- تکنیک جدید ادغامی شبکه های اجتماعی با مدیریت رضایت مشتریان

بازاریابی با شبکه های اجتماعی یکی از تکنیک های ثابت شده امروزی است. که ادغام آن با مدیریت رضایت مشتریان اقدام به صورت هوشمندانه است. که می توانید با کمک اطلاعات دقیقی که از CRM کسب می کنید، به شکلی حرفه ای تر در شبکه های اجتماعی فعالیت کرده و با مشتریان ارتباط برقرار کنید. دلیل این ادغام و ساخت تکنیک جدید این است که برای حفظ رضایت مشتریان و مدیریت آن، باید به سؤالات و دغدغه های آنها همیشه پاسخ دهید و در دسترس باشید که شبکه های اجتماعی بهترین کانال ارتباطی هستند.

3- تکنیک های مبتنی بر فضای ابری

از مطالب قبلی به یاد دارید که برخی از نرم افزارهای CRM مبتنی بر فضای ابری هستند. و این یک قابلیت فوق العاده است. مخصوصا که اعتماد افراد نسبت به فضاهای ابری روز به روز بیشتر می گردد چون برای دسترسی به اطلاعات و نرم افزار حتما نباید در محل کار یا لپ تاپ و سیستم خاصی دسترسی داشته باشید. بلکه هر جایی که اینترنت داشته باشید به اطلاعات این نرم افزار هم دسترسی دارید و می توانید مدیریت رضایت مشتریان را از هر جایی پیاده سازی کنید. و اطلاعات کاملا بروزی داشته باشید و از آنها برای سایر تکنیک های بازاریابی استفاده کنید.

4- بازاریابی موبایلی در CRM

دقیقا مشابه با فضای ابری که در هر جایی امکان دسترسی به اطلاعات را به ما می دهند نسخه های موبایلی نیز امکان ادغام تکنیک های بازاریابی موبایلی را فراهم کرده اند. تا میزان فروش افزایش پیدا کند. طبق تحقیقاتی که توسط Innopol Technologies انجام شد، 65% افراد در کسب و کار خود افزایش فروش پیدا کردند که بخاطر این قابلیت و استفاده از چنین تکنیک ادغامی بود.

5- تکنیک سرچ مارکتینگ و CRM

سرچ مارکتینگ یعنی کلیه فعالیت های بازاریابی در جهت بهبود جایگاه برند در موتور جستجو که بیشتر با هزینه کردن همراه است. اما با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان می توانید این تکنیک را در آن استفاده کنید. و به کمک اطلاعات دقیق خود از مشتریان مثل سلایق، ویژگی های جمعیت شناختی، رفتار خرید و غیره می توانید دقیق تر و مؤثرتر به سرچ مارکتینگ بپردازید.

جمع بندی مطالب

در این مطلب سعی کردیم به تکنیک های بازاریابی کاربردی و بسیار مهمی اشاره کنیم. که وقتی آنها را با CRM ترکیب می کنید اثرگذاری آنها چندین برابر می شود. و نتایج بسیار بهتری دریافت می کنید. فراموش نکنید که ارتباط دائمی داشتن با مشتریان و حل کردن مشکلات آنان به هر شیوه ای در رضایت و وفاداری آنها بی نهایت اثرگذار است.

مدیریت ارتباط با مشتریان, بازاریابی, وفاداری مشتری, رضایت مشتریان, سفر مشتری, فرآیند فروش, افزایش فروش, تکنیک بازاریابی, نرم افزار crm

تکنیک Social-CRM از ادغام بازاریابی در شبکه های اجتماعی و CRM

منابع

https://www.engagebay.com/blog/crm-marketing-techniques

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *