بهترین روش های کسب رضایت مشتری در سال 2021

رضایت مشتری یا Customer Satisfaction مهمترین عامل در برند شدن یک کسب و کار و رونق آن است و به همین دلیل تمامی تلاش ها از طراحی سایت تا ارائه خدمات و محصولات باید با محوریت کسب رضایت آنان باشد. در این بین روش های مختلفی وجود دارند که ما به 6 مورد از مهمترین آنها اشاره کرده ایم که موارد کلی هستند که بسیاری از موضوعات را در بر می گیرند.
Telegram
WhatsApp
Email
Print
رضایت مشتری

آنچه در این مقاله میخوانید

روش های تأیید شده و تضمینی برای افزایش رضایت مشتری

رضایت مشتری باید اولویت هر کسب و کاری باشد چرا که در بازار رقابتی هر تلاش شما باید در جهت کسب، حفظ و افزایش رضایت خاطر مشتریان باشد چرا که قدرت کامل در انتخاب برند، در دستان مشتریان است، مفهوم رضایت مشتری یا Customer Satisfaction یعنی اینکه مشتریان چقدر از خرید یا مصرف محصولات و خدمات شما رضایت دارند و بابت آن چه امتیازی می دهند(CSAT و CES) و چقدر احتمال دارد شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند(NPS).

با توجه به اینکه متوجه شدید چقدر کسب رضایت حداکثر مشتریان ضروری است و در واقع حیات یک کسب و کار به آن وابسته است به معرفی روش هایی می پردازیم که قطعا در افزایش آن تأثیر خواهد داشت

رضایت مشتری, Customer Satisfaction, CSAT,CES,NPS

رضایت مشتری بهترین استراتژی در همه دوران برای همه کسب و کارها

1. پشتیبانی از مشتریان

به شکل های مختلف با مشتریان در ارتباط باشید، نظرات آنها را جویا شوید، به سؤالات پاسخ دهید و ایده های آنها را در رابطه با خدمات جدید و میزان کیفیت آنها بپرسید، روش های مختلف اجرای خدمات پشتیبانی از مشتریان  شامل؛ شبکه های اجتماعی،ارتباط از طریق تلفن و ایمیل، انجمن های بحث و گفتگو، چت آنلاین و غیره می باشد. ضمنا سعی کنید این خدمات 24 ساعته و در 7 روز هفته باشد.

2. خودتان را جای مشتریان بگذارید و نتایج نظرسنجی ها را عملی کنید

رضایت مشتری وقتی حفظ می شود و به مرور افزایش پیدا خواهد کرد که مطمئن شوند که دغدغه آنها، دغدغه و نگرانی صاحبان کسب و کار نیز هست مثلا صفحه سؤالات متداول یا FAQ ایجاد کنید از آنها نظرسنجی کنید و صرفا داده های خام آماری جمع نکنید بلکه از آنها در جهت تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف استفاده کنید.

3. همیشه رضایت مشتری را بسنجید

همیشه به کمک سه شاخصه بسیار مهم یعنی CSAT، CES و NPS میزان رضایت مشتریان را بسنجید.

4. تخفیف ها و خدمات ویژه برای مشتریان دائمی

مشتریان دائمی و همیشگی انتظار دارند که نسبت به مشتریان جدید فرقی داشته باشند در غیر این شما را رها خواهند کرد پس آنها را با ارائه تخفیف های ویژه و همچنین خدمات خاص مثل ارسال رایگان، محصولات رایگان و غیره راضی نگه دارید.

5. به وعده ها عمل کنید

در صورتی که وعده محصول یا خدمات جدیدی را داده اید یا قول کاهش قیمت برخی محصولات را اعلام کرده اید حتما به آن عمل کنید و شاید قبل از آن بهتر باشد وعده ها و پیشرفت هایی را جهت رضایت مشتری اعلام کنید که قابل انجام باشند.

6. فرایند حل مشکل را ساده کنید

برای کسب رضایت مشتری لازم است روند رسیدن به جواب شفاف و ساده باشد و مشتریان در طول مسیر رسیدن به جواب از راهنمایی های مطلوب بهره ببرند، برای مثال طراحی سایت باید به گونه ای باشد که وقتی وارد آن می شوند به راحتی بتوانند به هر منویی دسترسی داشته باشند. از ایجاد پاپ آپ های اذیت کننده خودداری کنید. مشتری را مجبور نکنید که برای پیدا کردن جواب خود حتما عضو سایت شود یا تماس بگیرد. لینک های نامربوط و گمراه کننده قرار ندهید و خلاصه هر کاری کنید که مشتریان سریع جواب خود را پیدا کرده تا محصول مورد نیاز خود را پیدا کنند. جهت این موضوع خودتان را جای مشتری بگذارید و مطمئن شوید ساده ترین روش و طراحی را دارید.

جمع بندی مطالب

در این مطلب به توضیح موارد کلی اثرگذار در کسب رضایت مشتری و سپس حفظ و افزایش آن پرداختیم که قطعا عمل کردن به آنها تأثیرگذار خواهد بود. توجه داشته باشید که هر یک از این موارد، موضوعات گسترده ای را شامل می شوند که لازم است تمامی آنها رعایت شوند تا نتیجه مدنظر حاصل شود اما نباید انتظار داشته باشید که به سرعت بهبود رضایت رخ دهد بلکه نیاز به زمان دارد تا مشتریان به برند شما اعتماد کنند و ترغیب به استفاده از خدمات و محصولات شما شوند.

رضایت مشتری, Customer Satisfaction, CSAT,CES,NPS

6 روش جامع و عالی برای بهبود و افزایش رضایت مشتری

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *