مثال های موفق از استقرار و بکارگیری نرم افزار CRM

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی نمونه های موفقی از نرم افزار CRM بپردازیم که شرکت های بزرگ دنیا به کمک آن توانسته اند، بازدهی کمپین های بازاریابی خود را افزایش دهند و با افزایش رضایت مشتریان، میزان درآمد خود را افزایش دهند. قطعا نمونه های بیشتری نیز می توان نام برد اما مثال های آورده شده سرآمد هستند.
Telegram
WhatsApp
Email
Print

آنچه در این مقاله میخوانید

مثال های موفق از استقرار نرم افزار CRM

در مطالب قبلی به طور کامل نرم افزار CRM و بهترین شرکت های داخلی ارائه دهنده آن و همچنین مزایا و سایر مطالب پیرامون آن صحبت کردیم. در این مطلب قصد داریم به معرفی نمونه های موفق استقرار CRM بپردازیم که طبق آن کاملا مشخص می شود. با پیاده سازی صحیح و هوشمندانه آنها چه نتایج و استفاده های خوبی از آن می توان دریافت کرد.

مدیریت ارتباط با مشتریان,بهبود تجربه مشتری, رضایت مشتریان, افزایش رضایت مشتری, استقرار نرم افزار crm, بازاریابی

شرکت های بزرگ دنیا از نرم افزار CRM برای دستیابی به اهداف خود استفاده کرده اند

1-   APPLE CRM

مدیریت ارتباط با مشتری برای رشد و پیشرفت استراتژی شرکت اپل نقش بسیار مهمی ایفا کرده است. اگر تا به حال از دستگاه های اپل استفاده کرده باشید می دانید که با عملیات رجیستر سازی با اپل آیدی را انجام دهید. Apple ID اکانتی است که شما برای دستیابی به خدماتی مثل اپل استور، اپل موزیک، icloud، imessage و FaceTime و غیره استفاده می کنید. این IDها برای هر فرد منحصربفرد است و برای کاربران موسیقی و فیلم و سایر ترجیحات و انتخاب کاربران را ذخیره می کنند. و بر اساس رفتار هر کاربر نیز پیشنهاداتی را ارائه می شود. کاربران با این ویژگی خیلی راحتتر عمل می کنند و به شرکت اپل نیز ایده های ارزشمندی می دهد که کاربران آنها چه مواردی را می پسندند تا برای بازاریابی خود بدون انجام تلاش خاصی استفاده کنند.

2- Coca-Cola CRM

شرکت کوکا کولا از نرم افزار CRM برای تبلیغ همکاری و رفع مسائل و مشکلات کاربران به شکل سریع و مؤثر استفاده می کند. این شرکت به کمک نرم افزار CRM برای شناسایی مسائل مختلف، بررسی رفتار کاربران استفاده می کند. و همچنین به کمک آن از طریق شبکه های اجتماعی برای تبلیغات و پیشنهادات استفاده می شود.

3- Amazon CRM

در طی چند سال اخیر شرکت آمازون در خرید آنلاین بسیار معروف شد. که یکی از دلایل آن استقرار قوی و هوشمندانه نرم افزار CRM توسط این شرکت است. به کمک این نرم افزار، شرکت آمازون از داده های مشتری در طی فرایند خرید برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کند.

برای خرید هر کالایی در آمازون باید حساب کاربری بسازید که به کمک آن این شرکت می تواند خریدهای شما را تجزیه و تحلیل کند. و از تاریخچه سرچ های شما برای پیاده سازی کمپین های بازاریابی و ایمیلی متناسب با میل و سلیقه استفاده نماید.

4- Activision CRM

شرکت اکتیویژن یکی از شرکت های پیشگام در زمینه صنعت گیمینگ است. این شرکت از نرم افزار CRM استفاده کرده و آن را به شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و توئیتر و غیره متصل کرده تا با گیمرها در تماس باشد. به کمک این نرم افزار که بر بستر فضای ابری است. شرکت اکتیویژن توانسته هزینه های مربوط به خدمات رسانی به مشتریان را تا 25% کاهش دهد. 82% از کل مسائل و مشکلات کاربران را رفع کند، نرخ رضایت کاربران خود را افزایش دهد و غیره.

جمع بندی مطالب

در این مطلب تلاش کردیم تا شرکت های بزرگ و معروف بین المللی را نام ببریم که به کمک نرم افزار CRM توانسته اند به موفقیت های بسیار بزرگی دست پیدا کنند که علاوه بر امکان مدیریت بسیار عالی روابط خود با مشتریان، رضایت آنها را نیز افزایش داده است. و از این طریق میزان درآمد خود را افزایش دهند.

مدیریت ارتباط با مشتریان,بهبود تجربه مشتری, رضایت مشتریان, افزایش رضایت مشتری, استقرار نرم افزار crm, بازاریابی

نرم افزار CRM موفقیت های عظیمی را برای شرکت های بزرگ دنیا رقم زده است

منابع

  1. https://www.appvizer.com/magazine/customer/client-relationship-mgt/customer-relationship-management-examples

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *