CRM چیست؟

CRM به مفهوم مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد و سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان نرم افزارهایی هستند که کلیه روابط و تعاملات با مشتریان را مدیریت می کند. امروزه نرم افزار های CRM با پیشرفت کسب و کارها به یک ابزار بسیار کارامد برای توسعه و رشد تجارت تبدیل شده اند. در اینجا با برخی از اصطلاحات CRM آشنا می شویم: Lead, MQL, SQL, Opportunity/Deal, Source, Salestage, Activity, Pipeline ,
Telegram
WhatsApp
Email
Print
تصویر پس زمینه سی آر ام CRM

آنچه در این مقاله میخوانید

CRM چیست؟

CRM به مفهوم مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد، یک دانش برای مدیریت کلیه روابط و تعاملات شرکت شما با مشتریان است. هدف : بهبود روابط تجاری برای رشد تجارت. سیستم CRM به شرکت ها کمک می کند تا با مشتریان در ارتباط باشند. روندها را ساده کرده و سودآوری را بهبود بخشند. وقتی مردم در مورد مدیریت ارتباط با مشتری صحبت می کنند، معمولاً به سیستم CRM اشاره می کنند.ابزاری که به مدیریت تماس، سرنخ و فرصت ها، مدیریت فروش،خدمات پس از فروش، رضایت مشتریان و غیره کمک می کند. اکنون ابزار CRM می تواند برای مدیریت روابط مشتری در کل چرخه مشتری، بازاریابی گسترده، فروش، تجارت دیجیتال و تعاملات خدمات مشتری استفاده شود. برای این که بتوانیم به درستی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را تعریف کنیم، باید با چندین اصطلاح کلیدی آشنا باشیم.

LEAD،MQL،Opportunity،Pipeline،مدیریت ارتباط با مشتریان،مشتری،فرصت فروش،سرنخ

lead

کسانی که به نوعی با محتوای بازاریابی شما ارتباط برقرار کرده اند و این مهم است که بیشتر چه چیزی را می پسندند.

MQL

مخفف Marketing Qualified Lead به این معنی است که این سرنخ آمادگی فروش را دارد. ولی هنوز برای فروش مستقیم و برقراری تماس تلفنی زود هست.

SQL

مخفف Sales Qualified Lead که prospective یا سرنخی هست که می توان توسط تیم فروش اقدام به پیگیری جهت فروش مستقیم نمود.

Opportunity/deal

معامله به عنوان فرصت نیز شناخته می شود. معامله یک فروش احتمالی است که همانطور که از اسم آن مشخص است فرصتی برای فروش می باشد. یک معامله باید مراحل مختلف روند فروش را طی کند و مخاطبین را به فروش موفق هدایت کند.

Source

ممکن است شامل نمایشگاه های تجاری، معرفی ها، فرم ها در وب سایت شما، شرکت کنندگان در وبینار ، رسانه های اجتماعی، بازاریابی دهان به دهان و غیره باشد. و به شما امکان می دهد از موثرترین کانال های جستجوی خود استفاده کنید.

Activity

هر اقدامی از طرف فروشندگان یا افراد احتمالی معمولاً تحت این عنوان قرار می گیرد. از جمله تماس، ایمیل، پیام صوتی، نسخه ی نمایشی، سابقه تماس جدید، یک زمینه به روز شده و غیره.

Sale stage

هر مرحله از روند فروش شما باید با یک مرحله معامله نشان داده شود. برای ایده دادن به شما، نمایندگان احتمالاً یک تماس  با افرادی که خرید می کنند دارند. بنابراین ” برقراری ارتباط اولیه ” ممکن است اولین مرحله فروش در CRM شما باشد.

Pipeline

مراحل فروش به صورت خطوط سازمان یافته است. هر فروشنده ای باید خط خاص خود را در CRM ( مدیریت ارتباط با مشتری) داشته باشد تا بتواند فرصت های فعلی را بررسی کند. برای فروش موفق، باید مراحل تعیین شده در سیستم فروش شما در زمان مناسب طی شود تا به نتیجه مطلوب برسید.

LEAD،MQL،Opportunity،Pipeline،مدیریت ارتباط با مشتریان،مشتری،فرصت فروش،سرنخ
  1. https://www.salesforce.com/crm/what-is-crm
  2. https://social.microsoft.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *